25.11.2014

Wyróżnienie za doskonałe połączenie funkcjonalności z komfortem dla pługa odśnieżającego Supra

Schmidt Supra

Pług Schmidt Supra 5002 otrzymał nagrodę German Design Award w kategorii „Projekt Produktu /  Transport i Usługi Publiczne – SPECIAL MENTION 2015“

 

German Design Award to niemiecka nagroda przyznawana przez Radę Wzornictwa. Ta instytucja działa już od ponad 60 lat. Jej powstanie poprzedziła uchwała pierwszego niemieckiego Bundestagu, w której postulowano powołanie takiego gremium w celu wspierania konkurencyjności niemieckiego przemysłu i doskonalenia jakości jego wyrobów. „Bardzo nas to cieszy“ mówi Jochen Schneider (Prezes Aebi Schmidt Deutschland GmbH i Dyrektor Dywizji Schmidt), „że uzyskując tegoroczne wyróżnienie dla wirnikowego frezującego pługa odśnieżającego Schmidt Supra 5002 jeszcze raz dowiedliśmy spełniania najwyższych wymagań jakościowych i mogliśmy przekonać o tym także fachowe jury German Design Award 2015.“

 

Frezujące wirnikowe pługi odśnieżające Supra łączą maksymalną wydajność, pierwszorzędny komfort i wysoką przyjazność dla środowiska. Oferują one wyjątkowy w skali światowej poziom sprawności i efektywności. Nowa generacja rodziny Supra zachwyca nie tylko wieloma przemyślanymi szczegółami technicznymi, lecz także szczególnie udanym wzornictwem. Alex Terzariol (projektant i designer przemysłowy, MM Design GmbH): „Wzornictwo produktu Supra pokazuje w niemal wzorcowy sposób, że funkcjonalność i komfort nie wykluczają się wzajemnie i mogą – jak w przypadku Schmidt Supra – doskonale harmonizować ze sobą.“

 

Rezultat robi wrażenie: Nowy typoszereg Supra jest wyposażony w zaprojektowaną całkowicie na nowo kabinę z wygodną przestrzenią dla dwóch osób. Stanowisko pracy i wszystkie elementy obsługowe są zaprojektowane ergonomiczne. Głowicę pługa uruchamia się łatwo za pomocą komfortowego joysticka z przyciskami. W celu maksymalizacji bezpieczeństwa pracy, a także wydajności kierowców-operatorów, pługi Supra są wyposażone w szereg elementów zwiększających komfort pracy – także w tym zakresie obowiązuje zasada firmy Schmidt: wydajność i bezpieczeństwo są ze sobą nierozłącznie powiązane. Przestronna kabina pługa Supra zapewnia kierowcy dobre samopoczucie dzięki amortyzatorom drgań i izolacji akustycznej. Zastosowanie specjalnych materiałów dźwiękochłonnych pozwoliło obniżyć poziom hałasu w kabinie w czasie pracy do 75 dB(A). Oba siedzenia w kabinie są wyposażone w mechaniczny lub pneumatyczny układ amortyzacji i ogrzewanie. Dostępna jest także opcjonalna instalacja klimatyzacyjna.

 

Wielkie, ogrzewane szyby przednie i boczne zapewniają znakomitą widoczność. Odkładaniu się śniegu na szybie przedniej zapobiega ujemny kąt jej nachylenia. W szczególnych przypadkach widoczność można jeszcze zoptymalizować przez hydrauliczne podniesienie kabiny o 700 mm.

 

Z myślą o czystości powietrza i ochronie środowiska – Pługi typoszeregu Supra są oczywiście wyposażone w zgodne z najnowszymi normami czystości spalin  silniki klasy EuroMot IV, dla odbiorców z krajów spoza Unii Europejskiej dodatkowo dostępny jest wariant silnika EuroMot IIIA. Ponadto maszyny dysponują trybem Eco, który umożliwia uzyskiwanie oszczędności paliwa rzędu ok. 20% zarówno podczas samej jazdy, jak podczas odśnieżania. Na życzenie możliwa jest także wersja Supra z napędem na biopaliwo.

 

Samojezdny, frezujący pług wirnikowy Supra: Innowacja firmy Schmidt, która wyznacza światowe standardy.

Wysokowydajne maszyny odśnieżające serii Supra są przeznaczone specjalnie do usuwania dużych ilości śniegu. Na całym świecie demonstrują one swoje mocne strony na lotniskach i na drogach. Ich wyróżniającą cechą jest innowacyjny przegubowy układ kierowniczy, który nadaje maszynie posuw ze stałą siłą i gwarantuje dokładne prowadzenie w obrysie głowicy odśnieżającej.

 

Na silnie zaśnieżonych lotniskach i na drogach publicznych – Schmidt Supra wszędzie niezawodnie zapewnia przejezdną drogę!